Connect with us

Sinema

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

Original title: The Lord of the Rings: The Rings of Power

Epic drama set thousands of years before the events of J.R.R. Tolkien’s ‘The Hobbit’ and ‘The Lord of the Rings’ follows an ensemble cast of characters, both familiar and new, as they confront the long-feared re-emergence of evil to Middle-earth.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinema

Film yıldızı Tom Sizemore hayatını kaybetti

Daha çok 1998 yapımı “Er Ryan’ı Kurtarmak” filmindeki rolüyle tanınan ünlü oyunu Tom Sizemore 61 yaşında hayatını kaybetti.

  Tom Sizemore’un, Burbank, California’daki St. Joseph’s Hospital Burbank’ta hayatını kaybettiği bildirildi. Menajeri Charles Lago yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Sadece bir müşteriyi değil, aynı zamanda yaklaşık 15 yıllık harika bir dost ve akıl hocasını da kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Tom, tanıma zevkine sahip olduğum en samimi, kibar ve cömert insanlardan biriydi.”

Sizemore, kariyeri boyunca pek çok yapımda rol aldı. Özellikle “Er Ryan’ı Kurtarmak”ın yanı sıra “Natural Born Killers”, “Strange Days”, “Devil in a Blue Dress”, “Heat”, “Devlet Düşmanı”, “Kara Şahin Düştü” ve “Pearl Harbor” gibi birçok filmlerdeki rolleriyle dikkat çekti.

Oyuncu, Mayıs 2022’de verdiği bir röportajda, üzerinde çalıştığı en sevdiği filmin 2008 yapımı “The Last Lullaby” olduğunu söyledi.

Continue Reading

Sinema

Avatar 2 izlerken kalp krizi geçirip öldü..

Olay, Güney Andra Pradeş eyaletinin Kakinada semtinde meydana geldi. Lakshmireddy Srinu isimli bir kişinin sinema salonunun içine yığıldığı belirtildi. Yerel basında çıkan haberlere göre Srinu, küçük erkek kardeşiyle birlikte filmin ortasında yere yığıldı ve Peddapuram Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak doktorlar hastanın öldüğünü duyurdu.

    Noida Fortis Hastanesi Müdürü Dr Sanjeev Gera, Hindustan Times’a verdiği demeçte, olayı; “Covid’den sonra kan damarlarımızda devam eden bir iltihaplanma var. Stres, bu vakada olduğu gibi kan basıncındaki artış nedeniyle, kalbin atardamarlarını yırtılabilir ve bu da ani kalp durmasına neden olabilir” diye açıkladı.

Gera, “Bu tür ölümler heyecan verici maçlar/duygusal durumlar sırasında oluyor. Filmin kendi başına ölüme neden olması pek olası değil” dedi.

Bu, ilk defa Avatar filmi izlerken birinin ölümü değil. Wion News’e göre Tayvan’da 42 yaşındaki bir adam da 2010 yılında Avatar’ın ilk bölümünü izlerken kalp krizinden ölmüştü.

Continue Reading

Sinema

Jack yaşayabilir miydi?

Dünyanın en ünlü filmlerinden 1997 yapımı Titanik’te Jack Dawson’ın öldüğü sahneyle ilgili teoriler yıllardır gündemde. Efsane filmin yönetmeni James Cameron’dan yıllar sonra o sahneye dair çarpıcı bir açıklama geldi.

 

Efsane film Titanik’in yönetmeni James Cameron, filmde Leonardo DiCaprio‘nun canlandırdığı Jack Dawson karakterinin aslında hayatta kalabileceği yönündeki teorilere son noktayı koydu.

1997 yapımı filmde Tinanik’in batmasının ardından okyanusun ortasında kalan Jack ve Rose (Kate Winslet), buz gibi suda buldukları bir tahta parçasının üzerine çıkmaya çalışıyor. Ancak ikisi birden çıkınca tahta battığı için Jack, sevgilisi için ölümü göze alarak suyun içinde kalıyor. Bir süre sonra Jack donarak ölüyor, Rose ise kurtarma ekipleri tarafından bulunuyor.

Milyonları ağlatan bu sahneyle ilgili yıllardır çok sayıda teori ortaya atıldı. Birçok kişi aslında Jack’in hayatta kalabileceğini savundu.

‘SAHNEYİ TEKRARLAYARAK ANALİZ ETTİK’

Yıllar sonra yönetmen James Cameron, Jack’in hayatta kalamayacağını göstermek için bilimsel bir araştırma yaptığını açıkladı. Yeni filmi “Avatar: Suyun Yolu” ile ilgili Kanada basınına konuşan Cameron, “Bu sahneyle ilgili olarak daha sonra bir hipotermi uzmanıyla birçok analiz yaptık. Hatta filmde kullandığımız tahtanın benzerini ürettik” dedi.

Bilimsel araştırmayla ilgili detaylı analizlerin National Geographic’in Sevgililer Günü sayısında Titanik bölümünde yayınlanacağını aktaran Cameron, Jack ve Rose’la aynı ağırlıktaki iki kişiye sensörler yerleştirerek deneme yaptıklarını ve ikisinin de kurtulma ihtimalinin olmadığını gördüklerini söyledi.

‘ROMEO VE JULIET GİBİ’

Bu konudaki tartışmalara artık nokta koymak istediği için bilim insanlarıyla iş birliği yaptığını kaydeden ünlü yönetmen, Jack Dawson karakterinin gerçek koşullarda da ölümden kurtulamayacağını belirterek “Jack’in ölmesi gerekiyordu. Tıpkı Rome ve Juliet gibi. Bu aşk, fedakarlık ve ölüm üzerine bir filmdi” dedi.

Continue Reading

Haberler