Connect with us

Güncel

Vatan Partisi benim ilk köyüm. Ben de ilk köyüme döndüm” dedi.

İş adamı Ethem Sancak Vatan Partisi’ne katıldığını açıklayarak, “Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Onuncu köy olur, on birinci köy olur. Vatan Partisi benim ilk köyüm. Ben de ilk köyüme döndüm” dedi.

İş adamı Ethem Sancak ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek partinin Beyoğlu’nda bulunan İstanbul İl Merkezi’nde düzenledikleri basın toplantısında konuştu. Düzenlenen basın toplantısında Ethem Sancak’ın partiye katıldığını ilan eden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Hepiniz Ethem Sancak’ı çok yakından tanıyorsunuz.

Onu dünya tanıyor, Türkiye’nin ötesinde. En önemli özelliği bir siyaset adamı aynı zamanda iş insanı. Türkiye’nin iş hayatında, sanayisinde, ticaretinde çok büyük başarıları olan ama aynı zamanda da devrimci siyasetin içinde olmuş ve bizim partimizde de çok önemli hizmetler yapmış bir arkadaşımız. Diyarbakır İl Başkanlığımızı yaptı. PKK’nın kurşunlarına orada hedef oldu, başkanlık kurulu üyeliğimiz yaptı. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu üyeliğimizi de yaptı.

Hepimizin tanıdığı bir şahsiyet. Şimdi sayın Ethem Sancak zor bir dönemde, çetin bir döneme Türkiye girerken o zorlukları en ön cephede göğüslemek için Türkiye’nin bu zorluklardan çıkabilmesi ve üreten bir Türkiye yoluna girmesinde Vatan Partisi’nin öncü kadrolarında yer almak için geliyor. Ethem Sancak Atatürk devriminin tamamlanması mücadelesinde öncü görevlerde, hükümet görevlerinde olacak. Herkes onu örnek almalı. Çiftçi önderlerimize, işçi önderlerimize, halk önderlerimize, siyasi parti liderlerine, hepsine sesleniyorum; Ethem Sancak’ı örnek alın ve hepinizi Vatan Partisi’ne davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

İş adamı Ethem Sancak ise yaptığı açıklamada, “Siyasette elli yıllık bir geçmişim var. Hep gördüğüm doğruların safında yer aldım. Hiçbir zaman bağnaz mürit olmadım. Hep fikirlerimi söyledim. Beni AK Parti döneminin zengini, ikbal peşinde koşan adamı olarak lanse edenler var. Onlara bir çift lafım var. Ben AK Parti’ye katılmadan önce de zengin ve ünlü bir adamdım. AK Parti’ye katıldıktan sonra yoksullaştım. Öyle bazılarının iddia ettiği gibi parayı götürdü, gitti bunların hepsi yalan ve dezenformasyon. Üzgün müyüm? Hayır. Ben Ak Partideyken de ülkem için yaptım her şeyi. Türkiye’nin güvenlik sistemi ile ilgili bir konferansa davet edilmiştim. Gittim ve bir buçuk saatlik bir konferans verdim.

NATO’nun tarihini anlattım ben o konferansta. Bir buçuk saatlik CD bende. Fakat oraya sızmış bir çakma medyacı cımbızladı benim sözümü. Ethem Sancak Ak Parti’yi Amerika kurdu dedi diye yayınladılar. Böyle düşünsem de söylemeyecek kadar tecrübeli bir siyasetçiyim. Amerika’nın kurduğu hiçbir parti bizim ülkede iktidar olamaz. Bizim halka kendini kabul ettiremez. Sonra bir sabah uyandım ve yine bir medya kuruluşunda benim İl tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğimi duydum. Beni ihraç etmenize gerek yok, ben istifa ediyorum benden rahatsızsanız dedim. İstifamı verdim” dedi.
 
“2023 seçimi bir milli mücadele seçimidir”

Konuşmasının devamında Vatan Partisi’ne katılımını ilan eden ve 2023 seçimini işaret eden Sancak, “Bünyesinde devam edeceğim tek seçenek tilkinin kürkçü dükkanına dönmesiydi. Başkanım da bana teklif edince benim için büyük onurdur dedim ve katılmaya karar verdim. Çünkü 2023 seçimleri bir milli mücadele seçimidir. Son elli yılın en önemli seçimidir.

Bu seçimde Biden Çetesi’nin kazanmaması lazım. Kazanırsa Suriye’ye, Irak’a , Libya’ya döneriz. Amerika’nın niyeti bu. Büyük Orta Doğu planının, renkli devrimlerin amacı buydu. Bunu engelleyecek bir milli bariyer inşa etmek lazım. Bu bariyeri inşa edecek en sağlıklı programa ve siyasi stratejilere bugün Vatan Partisi sahiptir” şeklinde konuştu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Didim’de törenlerle kutlandı

19 MAYIS DİDİM’DE ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Didim’de törenlerle kutlandı. Didim Cumhuriyet Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk koyma törenine, Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Anıl Altay, Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, İlçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu tarafından, Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan törende, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Didim Atatürk Stadyumu’nda devam eden kutlamalar kapsamında günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu. Programda öğrenciler tarafından gerçekleştirilen gösteriler ve Didim Belediye Halk Oyunları Topluluğu tarafından sergilenen yöresel oyunlar büyük beğeni toplandı.

Continue Reading

Etkinlik

MALKARA BELEDİYE BAŞKANI NERGİZ KARAAĞAÇLI ÖZTÜRK PİRAVİNYA KID’S CAFE’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

MALKARA BELEDİYE BAŞKANI NERGİZ KARAAĞAÇLI ÖZTÜRK PİRAVİNYA KID’S CAFE’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRD

Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 16.00’da Camiatik Mahallesi Şehit Temizer Caddesi üzerinde hizmet verecek olan Piravinya Kid’s Cafe’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış programında; Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner ve vatandaşlar yer aldı.

Piravinya Kid’s Cafe’nin açılış kurdelesinin kesimini gerçekleştiren Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk, işletme sahipleri Tuğba ve Mehmet Bilen’e hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, bereketli bol kazançlar diledi.

Continue Reading

Genel

Başkan Zeyrek, Akhisar Pazaryeri Esnafını Ziyaret Etti

­Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Akhisar ilçe ziyaretleri kapsamında semt pazarı esnaflarını ziyaret etti. Esnaflara hayırlı işler dileklerinde bulunan Başkan Zeyrek, hem vatandaşlarla hem de esnaflarla sohbet edip, istek ve talepleri dinledi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, haftalık ilçe ziyaretleri kapsamında Akhisar ilçesinde semt pazarı esnaflarını ziyaret etti. Ziyarette Başkan Zeyrek’e Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet eşlik etti. Başkan Ferdi Zeyrek, ziyarette pazarcılar ve alışveriş için pazara gelen vatandaşlarla sohbet ederek hayırlı işler dileklerinde bulundu. Pazarcıların ve halkın istek ve taleplerini de dinleyen Başkan Zeyrek, Akhisar için planlanan projeler hakkında da kısa kısa bilgiler verdi.

Continue Reading

Haberler