Connect with us

teknoloji

Teknoloji devi Apple, e-postayla yeni Covid-19 kararını duyurdu

Şirket duyurusunda, çalışanların tercihi dahilinde maske takma zorunluluğunu kaldırdı.

Apple, çalışanlara sağlık ve güvenlik protokollerini güncellediğini belirten bir e-posta gönderdi. Ayrıca e-postada şirket çalışanlarını artık maske takmak zorunda olmadığını da belirtti.

Maske takma zorunluluğunu çalışanların tercihine bırakan Apple, aksi bir durum olmadığı sürece herkesin serbest olduğunu söyledi.

ShiftDelete’in haberine göre; Apple, Covid-19‘un en yoğun olduğu zamanların ardından hibrit çalışma şekline dönmek istedi. Ancak, çalışanların bu fikre sıcak bakmamasıyla birlikte ofise dönüş tarihini erteledi. Son olarak ise mayıs ayında ofisin ortak alanlarında maske takma zorunluluğu getirdi.

Şimdi ise şirket, kurumsal çalışanlar için maske takma zorunluluğunu kaldırıyor. Şirketin COVID-19 müdahale ekibi, şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile çoğu yerde maske takmaya gerek olmadığını belirtti. Ekip, herkesin maske takıp takmayacağı konusundaki kararına saygı duyulması gerektiğinden de bahsetti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji

Mobil Atık Getirme Merkezi’nin ikincisi Ayaspaşa’ya yerleştirildi


Saray Belediyesi’ninöz kaynaklarıyla sıfır atık çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği ‘Mobil Atık Getirme Merkezi’nin ikincisi Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş tarafından Ayaspaşa Mahallesi’ne yerleştirildi.

HER MAHALLEYE MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİ YERLEŞTİRİLECEK
Saray Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla,Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nün kaynak atölyesinde üretilen Mobil Atık Getirme Merkezi’nin ikincisiAyaspaşa Mahallesi 100.Yıl Atatürk Caddesi’nde vatandaşların hizmetine sunuldu. Evlerinde kağıt, metal, plastik, cam, elektronik ve pil atıklarını ayrıştıran vatandaşlar, mobil atık getirme atık merkezine atıklarını bırakabilecek. Saray Belediyesi, sıfır atık yönetimi doğrultusunda Mobil Atık Getirme Merkezlerini ilçe merkezinde genişletmeyi hedefliyor.
“GERİ DÖNÜŞÜM FAALİYETLERİMİZE DUYARLILIĞINIZI BEKLİYORUZ”
Konuyla ilgili Saray Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Sürdürülebilir bir atık yönetimi, toplumsal fayda ve tasarruf için 100.Yıl Atatürk Caddesi’ne Mobil Atık Getirme Merkezimizi yerleştirdik. Tamamen belediyemizin imalatı olan bu atık toplama ve geri dönüşüm faaliyetimizle ilgili duyarlılığınızı ve ilginizi bekliyoruz.

Continue Reading

teknoloji

‘Teknoloji Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan oldu

 

TEKNOLOJİ ÜRETEN GENÇLER HAKKI ALKAN’I DUYGULANDIRDI

‘Teknoloji Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan oldu. Alkan, Esenlerli gençlerin teknolojiye olan ilgisini ve becerisini takdir etti.

Esenler Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırladığı “Teknoloji Söyleşileri” programının konuğu shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan oldu. Esenler Gençlik Merkezi’nde Esenlerli gençlerle bir araya gelen Alkan, Türkiye’de ve dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri anlattı.

TOGG’U KESİNLİKLE KULLANACAĞIM

Yerli ve milli otomobil TOGG hakkındaki deneyimlerini paylaşan Hakkı Alkan, “Çok mantıklı bir otomobil. Tasarımı ve iç hacmi güzel. Çok güzel otomobiller varken neden TOGG’u tercih ederim? Çünkü sadece bir otomobil değil. Mesela Trendyol ile anlaşması var. Verdiğin sipariş, arabanın yakınına gelince kodu okutuyor. Bagaj açılıyor ve araca bırakıyor. Kuryeden, teslim maili geliyor. Bu bile almak için yeterli bir sebep. Akıllı bir cihaz olarak çok beğeniyorum. Daha da ileri gideceğini düşünüyorum. TOGG’u deneyimleme şansım oldu. Otonom sürüşünün nasıl olduğunu çok merak ediyorum. Çok ileri seviyeleri olduğunu bildiğimiz için TOGG nasıl bir seviyede deneyimlemek istiyorum” dedi.

MUTLULUKTAN AĞLAMAK İSTİYORUM

Seyirciler arasında elektrikli otomobil üreten, kendi powerbank sistemini oluşturan ve teknolojinin farklı alanlarında kendisini geliştirmeye çalışan gençlerin olduğunu öğrenen Alkan, “Şu anda ağlamak istiyorum. Esenler’de teknolojiyle uğraşan gençlerin olması beni çok duygulandırdı” ifadelerini kulland

Continue Reading

teknoloji

Güney Kore’nin başkenti Seul’de ilk sürücüsüz otobüs denemeleri başladı.

Yeni araçlar, normal bir otobüsten farklı olarak oval köşelere ve oyuncak gibi görünmesini sağlayan büyük pencerelere sahip.

Otomotiv devi Hyundai’ye ait kendi kendine sürüş teknolojisinden sorumlu start-up olan 42dot’ta otonom sürüş başkanı Jeong Seong-gyun, bu tasarımın kasten seçildiğini belirtti. AFP’ye konuşan Seong-gyun, “Gelecek bu” diyerek önemli ölçüde yeni bir tasarıma ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.

Otobüsün pahalı sensörler yerine kameralar ve lazerler kullandığını belirten Seong-gyun, hedefiin şimdilik teknolojiyi düşük maliyetli, güvenli ve gelecekte teslimat kamyonları gibi birçok araca kolayca aktarılabilir hale getirmek olduğunu kaydetti.

Continue Reading

Haberler