Connect with us

teknoloji

Korkunç karakter sosyal medyayı karıştırdı

Sosyal medya kullanıcıları son günlerde, yapay zekanın oluşturduğu görüntülerde beliren ürkütücü ve gizemli kadını konuşuyor.

Twitter’da @supercomposite adlı bir kullanıcı, yapay zeka programlarında oluşturduğu bazı görüntülerde karşısına aynı kadının çıktığını belirtti.

Bu kadının olduğu görüntüleri biriktirmeye başlayan kullanıcı, sonunda bunları sosyal medya hesabından yayımladı. En az 75 bin kişinin beğendiği görüntüler, bazı kullanıcılar tarafından korku filmlerine benzetildi. Görsel veya yazılı komutlardan yeni resimler oluşturmaya yarayan, DALL-E, Stable Diffusion ve Midjourney gibi yapay zeka programları son zamanlarda epey popüler.

Bu popülaritenin ardında, ortaya çıkan resimlerin son derece gerçekçi veya sanatsal olması yatıyor. Kullanıcılar genellikle Discord sunucuları üzerinden erişime açılan programlara resmini yapmasını istediği konuyu boş bir kutucuğa cümle veya kelimelerle yazıyor. Birkaç saniye sonra program komutlar doğrultusunda yaptığı resimleri kullanıcıya sunuyor.

Twitter’da gündem oldu sonra tamamen yayıldı

VICE’a konuşan @supercomposite adlı Twitter kullanıcısı, ürkütücü kadının hangi yapay zeka programlarında ortaya çıktığını söylemekten kaçındı. Ancak bu görüntüleri birden fazla programdan elde ettiğini öne sürdü.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji

Mobil Atık Getirme Merkezi’nin ikincisi Ayaspaşa’ya yerleştirildi


Saray Belediyesi’ninöz kaynaklarıyla sıfır atık çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği ‘Mobil Atık Getirme Merkezi’nin ikincisi Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş tarafından Ayaspaşa Mahallesi’ne yerleştirildi.

HER MAHALLEYE MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİ YERLEŞTİRİLECEK
Saray Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla,Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’nün kaynak atölyesinde üretilen Mobil Atık Getirme Merkezi’nin ikincisiAyaspaşa Mahallesi 100.Yıl Atatürk Caddesi’nde vatandaşların hizmetine sunuldu. Evlerinde kağıt, metal, plastik, cam, elektronik ve pil atıklarını ayrıştıran vatandaşlar, mobil atık getirme atık merkezine atıklarını bırakabilecek. Saray Belediyesi, sıfır atık yönetimi doğrultusunda Mobil Atık Getirme Merkezlerini ilçe merkezinde genişletmeyi hedefliyor.
“GERİ DÖNÜŞÜM FAALİYETLERİMİZE DUYARLILIĞINIZI BEKLİYORUZ”
Konuyla ilgili Saray Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Sürdürülebilir bir atık yönetimi, toplumsal fayda ve tasarruf için 100.Yıl Atatürk Caddesi’ne Mobil Atık Getirme Merkezimizi yerleştirdik. Tamamen belediyemizin imalatı olan bu atık toplama ve geri dönüşüm faaliyetimizle ilgili duyarlılığınızı ve ilginizi bekliyoruz.

Continue Reading

teknoloji

‘Teknoloji Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan oldu

 

TEKNOLOJİ ÜRETEN GENÇLER HAKKI ALKAN’I DUYGULANDIRDI

‘Teknoloji Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan oldu. Alkan, Esenlerli gençlerin teknolojiye olan ilgisini ve becerisini takdir etti.

Esenler Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırladığı “Teknoloji Söyleşileri” programının konuğu shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan oldu. Esenler Gençlik Merkezi’nde Esenlerli gençlerle bir araya gelen Alkan, Türkiye’de ve dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri anlattı.

TOGG’U KESİNLİKLE KULLANACAĞIM

Yerli ve milli otomobil TOGG hakkındaki deneyimlerini paylaşan Hakkı Alkan, “Çok mantıklı bir otomobil. Tasarımı ve iç hacmi güzel. Çok güzel otomobiller varken neden TOGG’u tercih ederim? Çünkü sadece bir otomobil değil. Mesela Trendyol ile anlaşması var. Verdiğin sipariş, arabanın yakınına gelince kodu okutuyor. Bagaj açılıyor ve araca bırakıyor. Kuryeden, teslim maili geliyor. Bu bile almak için yeterli bir sebep. Akıllı bir cihaz olarak çok beğeniyorum. Daha da ileri gideceğini düşünüyorum. TOGG’u deneyimleme şansım oldu. Otonom sürüşünün nasıl olduğunu çok merak ediyorum. Çok ileri seviyeleri olduğunu bildiğimiz için TOGG nasıl bir seviyede deneyimlemek istiyorum” dedi.

MUTLULUKTAN AĞLAMAK İSTİYORUM

Seyirciler arasında elektrikli otomobil üreten, kendi powerbank sistemini oluşturan ve teknolojinin farklı alanlarında kendisini geliştirmeye çalışan gençlerin olduğunu öğrenen Alkan, “Şu anda ağlamak istiyorum. Esenler’de teknolojiyle uğraşan gençlerin olması beni çok duygulandırdı” ifadelerini kulland

Continue Reading

teknoloji

Güney Kore’nin başkenti Seul’de ilk sürücüsüz otobüs denemeleri başladı.

Yeni araçlar, normal bir otobüsten farklı olarak oval köşelere ve oyuncak gibi görünmesini sağlayan büyük pencerelere sahip.

Otomotiv devi Hyundai’ye ait kendi kendine sürüş teknolojisinden sorumlu start-up olan 42dot’ta otonom sürüş başkanı Jeong Seong-gyun, bu tasarımın kasten seçildiğini belirtti. AFP’ye konuşan Seong-gyun, “Gelecek bu” diyerek önemli ölçüde yeni bir tasarıma ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.

Otobüsün pahalı sensörler yerine kameralar ve lazerler kullandığını belirten Seong-gyun, hedefiin şimdilik teknolojiyi düşük maliyetli, güvenli ve gelecekte teslimat kamyonları gibi birçok araca kolayca aktarılabilir hale getirmek olduğunu kaydetti.

Continue Reading

Haberler