Connect with us

Siyaset

Ali Babacan: ‘Demokratik siyasete yönelen saldırıları hep beraber göğüsleyeceğiz’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin Keçiören ilçe kongresinde konuştu. Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘Son dönemde üye sayısı en fazla artan parti DEVA Partisi oldu’

“Geçtiğimiz sene oran olarak üye sayısını en fazla arttıran parti DEVA Partisi olmuştu. İktidar partisinin üye kayıtlarımızı engelleme çabalarının hiçbirisi işe yaramadı. Son dönemde üye sayısını en fazla artan siyasi parti DEVA Partisi oldu. Tam 11 bin 693 kişi daha DEVA Partili oldu. 150 bin üyeyi geçtik. Üye kaydı için çaba gösteren teşkilat mensuplarımızı yürekten kutluyorum.”

‘Etkinlikleri engellenen gençlerin yanındayız’

“DEVA Partisi; çocuğuna harçlık veremeyen annenin, dükkanında masraf olmasın diye elektriğini açamayan esnafın, tohum, gübre, mazot, elektrik fiyatları altında ezilen çiftçilerimizin yanında. Biz; her gün canını dişine takarak ekmeğinin peşinde koşan kurye arkadaşlarımızın, ülkesinin özgürlüğü için mücadele eden, basit etkinlikleri bile engellenen gençlerin yanındayız. Beraat ettikleri halde hakları iade edilmeyen KHK’lıların yanındayız. Ayrımcılığa uğrayan tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Bizi arayan orada bulur.”

‘Siyasetçilere verilen haksız cezaları hep beraber göğüsleyeceğiz’

“Meclis seçimlerinde DEVA Partisi büyük bir zafer kazanacak. Bizim adayımız cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en büyük zaferi kazanacak. Demokrasimizi hep beraber kurtaracağız. Demokratik siyasete yönelen saldırıları ve siyasetçilere verilen haksız cezaları hep beraber göğüsleyeceğiz. Seçim yaklaştıkça haksızlık çoğalacak. İnsanlara haksızlık yapanları, çifte standart uygulayanları sandıkta bir güzel yeneceğiz. Seçim günü geldiğinde logomuza, damlamıza o evet mührünü öyle bir basacağız ki Beştepe’de birileri oturduğu yerden zıplayacak.”

‘DEVA Partisi’ni yıldırmayı ancak rüyanızda görürsünüz’

Partisinin 21 Mayıs’ta Gaziantep Kalealtı’nda düzenleyeceği mitingine de değinen Babacan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gaziantep Demokrasi Meydanı’nda miting yapacağız diye gerekli tedbiri almaları için bilgi veriyoruz. İlk önce ‘uygun’ diyorlar. Biz bunu Gaziantep’e duyurunca bir yerlerden belli ki ayar geliyor. Baskı görüp kendi verdikleri onayı iptal ediyorlar. Gaziantepli vatandaşlarımızın sözüm ona mitinge gitme zahmetini arttırmak için Antep Kalealtı’nda yer gösteriyorlar. Oyuna bakın.‘Yokuş yaparsak ilgi azalır’ diye zannediyorlar. Bunlar beyhude. DEVA Partisi’ne gönül vermiş tek bir kişiyi bile bu oyunlarla yolundan döndüremezsiniz. DEVA Partisi’ni yıldırmayı ancak rüyanızda görürsünüz.”

‘Bütün belgeler mahkemeye gitsin ki gerçek ortaya çıksın’

“Koskoca devletin valisini kendilerine maşa ettiler. Yazık, değmez. Mülki idare amirlerimizin bir partinin neferi haline gelmesi kabul edilemez. Gaziantep’te DEVA Partisi’yle ilgili suç duyurusunda bulunacaklarmış. Merakla bekliyoruz. Başvursunlar. Bütün belgeler mahkemeye gitsin ki gerçek ortaya çıksın. Buyurun, gidip suç duyurusunda bulunun. Biz işini dosdoğru yapanlardanız.”

İktidarımızın ilk 6 ayında kriz ortamını arkamızda bırakacağız

“Enflasyonu tek haneye yine biz düşüreceğiz. Daha önce yaptık, evelallah yine yapacağız.İktidarımızın ilk 6 ayında kriz ortamını arkamızda bırakacağız. Asgari ücret, açlık sınırının altında kalmayacak. Halkımızın alım gücünü artıracağız. Ücretlilerin üzerindeki vergi yükünü düşüreceğiz. Yoksuldan alıp zengine veren kur korumalı mevduat uygulamasına son vereceğiz.”

Ülkeyi çok yüksek enflasyon içinde seçime götürecekler

“Her türlü seçim popülizmini yapacaklar. Bol keseden dağıtmaya çalışacaklar. Parayı nereden bulacaklar? Dönecekler Merkez Bankasına, bas parayı… Onun için enflasyonu düşüremeyecekler. Bol keseden dağıttığınız her şey dönüp daha yüksek enflasyon olarak gelecek ve milletimizi vuracak. Ülkeyi çok yüksek enflasyon içinde seçime götürecekler.”

Para bastırdığınızda enflasyon artacağını tek bilmeyen Sayın Erdoğan

“Düşük faizli krediyi açıkladığınız anda konut fiyatlarını zıplattınız. Çünkü ekonomi nasıl yönetilir, bilmiyorsunuz. Keçiören’den emlak komisyoncusu arkadaş çağırayım, ekonomiyi bunlardan daha fazla bilir. Alacak-satacak kişiler enflasyonun artacağını gayet iyi görüyor. Çünkü bu hükûmet Merkez Bankası’na para bastırmaya başladı. Para bastırdığınızda enflasyon artacağını herkes biliyor. Tek bilmeyen Sayın Erdoğan kaldı herhalde.”

Hesapsız para basmaya devam ederlerse hiper enflasyon olur’

“Şu para basma alışkanlığı tam bir hastalık. Uyuşturucu bağımlılığı gibi bir şey. Nereden kaynak bulacağım diye uğraşmanıza gerek yok. Merkez Bankası’na ‘Oğlum, para bitti, bas parayı’ diyorsunuz. Bitince, ‘Yetmedi, biraz daha bas’ diyorsunuz. Hesapsız kitapsız para basılan ülkedeenflasyon artar. Hatta hiçbir planınız programınız yokken bunu yapıyorsanız enflasyonu patlatırsınız. Türkiye kronik yüksek enflasyon döneminde. Eğer hesapsız kitapsız para basmaya devam ederlerse Türkiye hiper enflasyon dönemine girer. Açıkça uyarıyorum. Bu millete bu kötülüğü yapmayın. Ne kadar para basarsanız, tedavüldeki paranın değerini o kadar düşürürsünüz.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Neden İyi Parti?

 

Yaşamım boyunca tabelaları değil değerlere ilkelere ve sahici davranışlara inandım cumhuriyetçiyim Atatürkçüyüm yurtseverim inançlara saygılı laiklik kavramını savunurum çalışkan insanlar en çok saygı duyduğum kişilerdir daha bir çok düşünceyi ve davranışı kendimize kılavuz edinebiliriz insani sorumluluklarımız siyasi sorumluluklarımızın çok önünde olmalı bu ilkeleri samimiyetle taşıma iddiasında olan herkesle her siyasi görüşle ittifak yapabilir işbirliği yapabilir yol yürüyebiliriz

bu ilkeleri taşımaktan yorulan savrulan ve sadece mevki makam kazanmak için bunları savunuyormuş gibi yapanlarla da yollarımızı ayırabiliriz iyi Parti yüksek sesle doğrularımızı savunuyor bu sebeple CHP ile çok uzun zaman yol yürüme çabası içinde olundu

her şey herkesin gözleri önünde yaşanıyor görmek isteyenlere her şey çok net ortada bu partide Atatürk cumhuriyet yurtseverlik değerlerini savunmakta zorlananlar ve savrulanlar gelecek günlerde inşallah siyaset alanında azalacaklardır

iyi partiye oy verenlerin çok büyük çoğunluğu kendini Atatürkçü tarif ediyor siyasi duyarlılıklarımız yakın ve örtüşüyor ilçeme hizmet etme imkanı veriyor

ilçeme yapılan kötülüklerin önüne geçmemizi fırsat veriyor

kimliklerimizi kişiliklerimizi değiştirmek istemiyor Menderes’in İzmir’in çöplüğü olmasını istemiyor

birikimini emeğini Menderes’in insanları için hizmete çevirmene katkı koymak istiyoruz diyor

Hayallerimizi ve ideallerimizi Menderes’in çok daha güzel olması için birleştirdik

Ne yaptığımızı biliyoruz ne yapacağımızı biliyoruz biz kendimize güveniyoruz sizlerde bize güvenin

 

Continue Reading

Genel

DEVA PARTİLİ BAYKAN; BU SEÇİMİ İKTİDARIN SINIRSIZ GÜCÜ KAZANAMAYACAK!

BU SEÇİMİ İKTİDARIN SINIRSIZ GÜCÜ KAZANAMAYACAK!

DALAMAN’DA YAŞAYAN TÜM KARDEŞLERİMİN ALIN TERİYLE ÖDEDİĞİ HER KURUŞ VERGİYİ HİZMET OLARAK GETİRECEĞİM

DEVA Partisi Dalaman Belediye Başkan Adayı. Gazeteci, Siyaset danışmanı Bilal Baykan Dalaman’da yaşayan hemşerilerine ve Yerel basına açıklama da bulundu.

Dalaman’da İktidar Hizmet Getirir Diye İktidar Partisine Oy verenler Bin Pişman

Seçim sürecine girdik sahalardayız. Tabiri caizse ‘’Bir Dokunup, Bin Ah İşitiyoruz’’ en çok iktidara oy veren seçmen iktidara belki Dalaman’a hizmet gelir diye düşünerek oyumuzu verdik. Ama ne yazık ki gördük ki sınırsız gücü olan iktidar Dalaman için kılını kıpırdatmadı. Bir çok bahane ile hizmetleri erteleyen Dalaman Belediyesi, Çok uzak değil Seydikemer’de son 5 yılda yapılanlara bir baksın, Hastanesi, Toki ve tüm hizmetleri incelesin, ondan sonra Ben seçilirken ‘’NE SÖYLEDİM, NELER YAPTIM’’ desin diyorlar.

Belediyecilik Sadece Taş Döşemek Değil

Vatandaşlarımıza dokunduğumuzda, Dalaman’ın sorunlarını dinlerken, Empati yapmaya gerek yok, zaten Bende Dalaman’da yaşıyorum. Dalaman’da yaşanan sorunları bende birebir yaşıyorum. Dalaman’ın yerlisi kadar Dalaman’da yaşamayı tercih ederek buraya gelmiş ciddi bir kesim var. Beklentileri var, Toplu taşıma ile Dalaman’da her yere ulaşmak istiyorlar, Kültür sanat için gelişme bekliyorlar, Çocuk parklarının bakımlı olmasını istiyorlar, Yazın balkonlarında Sivrisinek saldırısına uğramadan keyifle çay içmek istiyorlar, Hayvan severler sokak hayvanlarına daha iyi şartlar istiyorlar, Emekli ve öğrenciler ekonomik olarak gidecekleri sosyal tesisler istiyorlar, ve sayfalarca istek var.

Vatandaş Ziyaretlerimi yüz yüze be birebir yapıyorum

Sahalarda görüyoruz ekip olarak broşür dağıtımı ve kalabalık ziyaretler, ben ilk olarak meclis üyelerimde genelde tek tek ve bireysel ziyaretler yapıyoruz. Bunun sebebi ise kalabalık gittiğinizde insanlar sorunları söylemekten ve resim çekilmekten çekiniyor. Ben gazeteci kimliğimden dolayı bu güne kadar sorunları o sorunları yaşayan kişilerden hep birebir öğrendim vatandaş yanında kendinden biride olsa sorunlarını dile getiremiyor. Asıl sorunu anlatamıyor fakat yalnız iken kendini ifade ediyor. Aslında benim Dalaman’ın tüm sorunlarının bilmem bundan kaynaklanıyor. Yüzlerce ziyaret, ziyaret yine ziyaret. Son ay bende meclis üyelerimi tanıtma ve bu dinlediğim sorunları nasıl çözeceğimi anlatmak için toplu ziyaretler yapacağım. Ama bu ziyaretlerde sadece Daha iyi bir Dalaman nasıl olacak sorusuna cevaplar vereceğim. Ne demişler her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır

Haklılar Her Zaman Kazanır, Bu Seçimi Dalaman Kazanacak

DEVA Belediyeciliği daha vatandaşlar tarafından test edilmedi. Bu bizim belediyecilik anlayışımızı vatandaşlarımız göstermek için bir adım olacak, önümüzdeki seçimlerde de DEVA Belediyeleri yaptığı hizmet ile, vatandaşın ödediği her kuruş verginin hakkını vererek, kul hakkı yemeden, tüm kesimleri kucaklayan, Cinsiyet eşitliğini savunan, Emekli, Öğrenci, engelli vatandaşların yanında olan, Çevreci, Hayvan Dostu, öz kaynaklarının farkında olan, iş için aş için yatırımı çeken, markaların yaratılmasına destek veren, üreticinin ürünlerini satmasında aktif rol alan, tanıtım desteği veren, kısaca hayata dokunan bir belediyecilik anlayışımız ile yerel yönetimlere DEVA damgamızı vuracağız.

Continue Reading

Genel

ÖZGÜN’DEN NET MESAJ: MENDERES’TE HUZURLU VE KEYİFLİ BİR YAŞAMI YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ.”

Önceki dönem  Belediye Başkanı Özgün’den net mesaj:

“Şimdi,ilçemize sahip çıkma zamanı. Çok şey yarım ve eksik bıraktırıldı. İlçemizde Huzurlu ve keyifli bir yaşamı yeniden inşa edeceğiz.”

Yerel seçimler için partiler belediye başkanı adaylarını açıklarken İyi Parti Menderes’te iddialı bir isimle yarışa girdi ve partinin Menderes’teki Belediye Başkan Adayı deneyimli isim Ergun Özgün oldu.

Başkan Özgün, “3 dönem yürüttüğüm ve Menderes’in gelişimine en büyük katkıyı sunan Belediye Başkanlığı görevimi yeniden devralmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi, partiler başkan adaylarını açıklarlarkenİyi Parti Menderes’ten sürpriz bir isim adaylığını açıkladı. 3 dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkanlığı yapan tecrübeli isim Ergun Özgün, İyi Parti saflarına katıldı. Özgün’ün rozetini, İyi Parti Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu taktı.

“Menderes her türlü kirlilikten arındırılacak ve yeni kirlilikler kesinlikle oluşmayacak”

Belediye Başkan adaylığına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Özgün, görev süremizde olduğu gibi ve herkesin çok iyi bildiği gibi, herkese eşit hizmet anlayışıyla çalışacaklarını belirterek şunları kaydetti:

“Bizi Menderesli hemşehrilerimiz iyi bilir. 3 dönem boyunca Menderes’in kalkınması için ekip arkadaşlarımızla var gücümüzle gece,gündüz çalıştık. Şimdi yeniden çalışma ve sahiplenme seferberliği başlatacağız. Herkesin içi rahat olsun, Ergun ÖZGÜN olarak hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın yine hemşehrilerimin yanında olacağım ve Menderes’i hak ettiği konuma getireceğim.
Bizlere güvenmeye devam edin”

“Benim derdim Menderes’in artmış,birikmiş sorunları ve yıllardır yaşadıkları hizmetsizlik.
Seçim çalışmaları süreci boyunca diğer siyasi partilerin adaylarına da başarılar dileyen Özgün, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm siyasi partiler süreç boyunda adaylarını çıkaracaklar. Buradan tüm adaylara başarılar diliyorum. Benim hiçbiriyle bir çatışmam, bir söz düellom olmayacak. Çünkü benim derdim Menderes’in sorunları. Nasıl ki üç dönem önce Menderes’i kent yapmak için gece gündüz çalıştıysak, Menderesin o günlerine ve geleceğine sahip çıkmak, Menderesi İzmirin çöplüğü yaptırmamak için canla başla mücadele ettiysem ve bu nedenlerden dolayı aday gösterilmediysem; yine söz veriyorum Menderes’e hiçbir kötülüğün yapılmasına müsade etmeyeceğim!” Mendereslilerin teslim edeceği görevi ve emaneti hiçbir makama, mevkiiye(birilerinin yaptığı gibi) pazarlık konusu etmeyeceğim. Çok iyi biliyorsunuz…

Continue Reading

Haberler